villatesta-loader
scroll down Hore 9A939661-87B9-4BC2-BB44-DE5E00D09509 Created with sketchtool. arrow-icon

Starý, dobrý obkladač? Ani nie!

Eternoivica-17 - VillaTesta

Ako si zariadiť doživotné základy terasy? Potrebujeme na to kvalitný materiál a kvalitne odvedenú robotu. Najťažšou úlohou v stavebníctve je momentálne nájsť túto kombináciu. Kvalitné materiály Vám dáme my. Ale ako si vybrať ozajstného profesionála? Ako budete vedieť, že naozaj rozumie tomu, čo robí?

Sú obkladači, ktorí robia túto prácu už 20, ba 30 rokov, ale to ešte nie je zárukou kvalitnej práce. Nenechajte sa nachytať dlhoročnou praxou obkladačov. V minulosti sa používali iné materiály a technológie na ukladanie dlažieb. Pracovalo sa s menšími dlažbami a jednotnou metódou. Dnes však už poznáme oveľa kvalitnejšie a rozmerovo väčšie dlažby, ktorými sa ťažšie pracuje ale majú oveľa dlhšiu životnosť. No treba poznať ich štruktúru a vlastnosti. Preto je dôležité, aby ste si vybrali obkladača, ktorý pozná kvalitné materiály a nie je mu vedľajšia ani stavebná fyzika. Pretože fyzické pôsobenie okolia, zle zvolená technológia položenia môže ľahko zničiť prekrásnu terasu aj z kvalitných dlažieb.

Ako to funguje v praxi?

Tak za prvé, aby materiál, ktorým bola dlažba lepená uschla stopercentne potrebovala by 4 až 5 mesiacov bez mrazu. Samozrejme proti fyzike a počasiu nemôžeme ísť ani my, ale vieme Vám zminimalizovať poškodenie vonkajšej terasy. Ponúkame Vám kvalitné dlažby, správne technologické riešenie položenia a vieme Vám odporučiť odborníkov, ktorí sa naozaj vyznajú a poznajú všetky fyzické faktory ovplyvňujúce stálosť kvalitných veľkoplošných dlažieb.

Najväčším nepriateľom dlažieb je voda, a to nie len v tekutej forme ale aj plynnej. Najlepšie vyplňovače škár neprepúšťajú vodu vôbec, ale paru už, žiaľ, ani tie nezastavia. Tak sa para dostane až k hydroizolácii, kde sa nahromadí premení na vodu, keď príde mráz zamrzne. Oteplí sa a slnečné lúče ohrejú dlažbu, pod ktorej by sa chcela tým pádom vypariť nahromadená voda, ale keďže kvalitná dlažba neprepúšťa vodu, vytvorí sa efekt tzv. tlakového hrnca, a kvôli tomuto začnú povoľovať, praskať dlažby. V dnešnej dobe sú dizajnové kusy dlažieb väčšieho rozmeru a majú medzi sebou minimálnu škáru, a týmto sa práve ešte zvyšuje tento efekt. Takže áno, môžu Vám ukázať majstri svoje 30 ročné práce s dlažbami typu 20x20 cm a centimetrovou škárou, tie môžu byť v pohode aj dnes, ale ukladanie dlažieb podľa terajšieho dizajnu, dnešným materiálom je už úplne iná šálka kávy, a to si treba uvedomiť.

Viete ako môžete aj Vy spozorovať nekvalitnú prácu po krátkom čase aplikácie? Po 1 až 2 rokoch používania sa na krajoch dlažieb začínajú tvoriť fľaky, usadliny cudzieho materiálu. A tento materiál nie je ničím iným, ako minerálnymi látkami, ktoré nasaje do seba voda pod povrchom a zanechá ich pri odparení na krajoch dlažieb.

Vieme Vám poradiť aj pri výbere ozajstného profesionála, aby ste dlhé roky nemali problémy s dlažbou na Vašej terase.